Susipažinkime

Dvi temos lydi mane visą karjerą: komunikacija ir kūrybingumas.

Dalyvavau daugybės žymių prekės ženklų statybose, leidau žurnalą, atidariau kino teatrą, sukūriau grupę, režisavau filmą, vadovavau MTV Baltijos šalių rinkodarai, parašiau knygą, įkūriau tris komunikacijos agentūras, rengiu geriausių restoranų rinkimus, startavau ambicingą kūrybingumo mokymo platformą ir dar šiek tiek.

Tačiau tai nuveikiau ne vienas, o su daugybe bendraminčių. Visada darėme kartu. Todėl klausimas “kaip spėjai?” yra beprasmis, klausti reiktų: “kodėl tik tiek?”. Išties, jaučiuosi nenuveikęs nei pusės to, ką norėčiau. Galbūt todėl esu žingeidesnis nei bet kada, medžiojantis idėjas ir istorijas, ieškantis įžvalgų ir skleidžiantis jas kitiems per mokymus ir paskaitas, mentorystę ar konsultacijas. Juk niekada nežinai, kuriame susitikime išgirsi tą naują, neįtikėtiną, užkrečiančią idėją.

Biografija

1996

Studijuoju žurnalistiką Vilniaus Universitete ir kaip visi žurnalistai išmokstu esminės tiesos: darbas moko geriau nei mokslas. Vėliau to gailėsiuosi. Po žurnalistikos bakalauro apsiginu magistro laipsnį VU Tarptautinės komunikacijos studijose. Esu ginkluotas diplomais ir neįtariu, ką su jais daryti.

2000

Niekas nesako „norėčiau dirbti reklamoje” 2000-aisiais. Mano draugas dirba reklamoje, tad noriu ir aš. Kaip kurti – neįsivaizduoju, žinau, kad per MTV rodė Diesel reklamas ir man jos patiko. Leo Burnett Vilnius esu priimamas į tekstų rašytojo poziciją (copywriter), po kelerių metų manęs kažkodėl neatleidžia, o pakelia pareigose, tampu kūrybos vadovu. Mano vadovaujama kūrybinė komanda tuometinio Omnitel užsakymu sukuria konkurentą kitoms išankstinio mokėjimo kortelėms pokalbiams – Ežį. Nuo pavadinimo iki išvaizdos, nuo Kęsts ir Vyts iki Violetos iki Lygio iki pirmos virtualios grupės Lietuvoje „Mėsa”, Ežys tampa dinamiškiausiu prekės ženklu šalies istorijoje. Leo Burnett Vilnius renkama kūrybingiausia metų agentūra 2004-2006 metais.

2004

Kartu su grupe bendraminčių-bepročių įkuriame nemokamą jaunimo kultūros žurnalą Pravda. Dabar taip nevadintume, tais laikais buvo kitas kontekstas – juokėmės iš oficiozinio ir tariamai objektyvaus tono, buvome gonzo ir itin subjektyvūs. Žurnalas išsikerojo į svetainę, itin lankomą festivalį „Pravda viena minutė”, jaunų kūrėjų apdovanojimus „Pravda naujokai”, išleidome knygas „Gatvės knyga”, „Haiku Vilniui”, „Valgyklų gidas” ir gavome pasiūlymą parduoti visa tai už tikrą milijoną. Nusprendėme, kad tai išduos mūsų tikėjimą, ko netrukus pasigailėjome, bet buvo per vėlu. Žurnalas baigė savo gyvenimą virsdamas e-leidiniu ir paleisdamas į pasaulį daugybę treniruotų, nuostabių kontributorių.

2006

Baltijos šalyse debiutavo MTV. Užuot ramiai gyvenęs reklamoje, kur tuo metu jaučiausi gan komfortiškai, nusprendžiau, kad neatleisiu sau, jei taip nepabandysiu dirbti su savo paauglystės mylimiausiu prekės ženklu. Tapau „MTV Networks Baltic” rinkodaros vadovu ir vadovavau kanalo kūrybiniam skyriui, prisidėjau prie laidų kūrybos ir režisūros. Tai buvo nuostabus skraidantis laivas, pilnas pamokų, neįtikėtinos patirties ir geros nuotaikos. Net per geros. Mes sukūrėme stebuklus, surinkdami kelis kartus didesnius biudžetus iš reklamos nei mūsų reitingai. Surengėme grandiozinį MTV festivalį “MTV B-Day” Rygoje, kurį aplankė 26 000. Pakartoję Vilniuje surinkome sausakimšą Siemens areną. MTV baigėsi dėl per didelio optimizmo iš komandos ir per mažo iš savininkų. Nemanau, kad nors vienas įgulos narys atsisakytų pakartoti šį skrydį.

2007

Dydžėjavimas, ką čia slėpti, yra lengviausias darbas pasaulyje. Nebūtinai dėkingas sveikatai, tačiau itin sunku skųstis galimybe groti savo mėgstamus kūrinius susirinkusiems fanams ir gauti už tai algą. Net influenceriai vargsta labiau. Tačiau mes turėjome daugiau ambicijų, todėl aš (Miss America), Manfredas ir Kym Wild įkūrėme trumpai gyvavusią, bet nemažai nuveikusią elektro grupę „Metal On Metal”. Ji tapo vienu pirmųjų Lietuvos elektroninės muzikos projektų, pasirašiusių kontraktą su svarbia užsienio leidybine kompanija. Debiutinį mūsų singlą “No Front Teeth” išleido Skint Records, o mes koncertavome Prancūzijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Slovėnijoje ir kitur. Remiksavome tokias grupes ir atlikėjus kaip “Bloc Party”, “Datarock”, “New Young Pony Club”, “Wild Beasts” ir kitas. Mūsų remiksas grupės “Bloc Party” dainai “Flux” buvo dalinamas kartu su 2007 m. lapkričio 17 dienos britų žurnalu NME. Turėjome priežasčių riesti nosį. Tiesa nuo tų laikų atsirado gausybė gerokai mus pralenkusių muzikos lietuvių.

2009

Kur žiūrėti gerus filmus, jei tuo metu nėra festivalio? Į šį klausimą kartu su trimis investuotojais atsakėme Vilniaus senamiestyje atidarydami kino teatrą „Pasaka”. 2014 m. savo akcijas pardaviau ir labai džiaugiuosi, kad jo veikla toliau vystoma.

2010

MTV pasibaigus sulaukiau pasiūlymo bendraįkurti agentūrą. Pavadinome ją „Love” ir būdami nedidele komanda driokstelėjome iš peties: sukūrėme efektyvumo ir kūrybingumo apdovanojimais įvertintas kampanijas Volfas Engelman alui, Cento prekių linijai, žiniasklaidos dėmesio sulaukusią Omnitel kampaniją, kurioje tikri žmonės dalinosi savo telefonu numeriu su visa Lietuva, taip pat pažįstamus reklamos herojus – Omnitel Extra brolius ir seniausią žmogų Lietuvoje, mokiusį kaip naudotis skaitmenine televizija.

2011

Po „Love” atėjo eilė dar labiau savo, kūrybinei efektyvios komunikacijos agentūrai „New!” (su šauktuku!). Ji įsibėgėjo ir pasivertė viena -iausiai apdovanotų pagal kampanijų efektyvumą (rinkodaros pasiekimų konkursas „Password“), kūrybingumą, tarptautinius įvertinimus, darbuotojų skaičių ir apyvartą. Žodžiu, tapome visomis prasmėmis dideliais. Kas ne visada yra geras dalykas, bet tai leido mums dirbti su didžiausiais užsakovais ir užktikrinti darbų kokybę. Neįmanoma be atokvėpio išvardinti visų darbų, paminėsiu tik ypač pasididžiavimą keliančiais MO muziejaus, Žmonės, Swedbank, Tele2, Real is beautiful, Ežio, 15minUtenos, Akropolio, Maxima darbais. Juos visus galima rasti „New!” svetainėje.

2012

Agentūras atidarinėti yra prasminga tiek, kiek jos gali kurti vertę klientams. Įsteigę turinio ir skaitmeninių sprendimų agentūrą „SuperYou”, kurį laiką nebuvome tikri savo sprendimu, nes tai nebuvo labai įprasta. Steigti atskirą vienetą socialiniams tinklams atrodė rizikinga. Tačiau tai pasiteisino su kaupu – „SuperYou” yra lyderiai, auga smarkiai ir tvariai. Juos ir metų skatmenine agentūra pripažino ne kartą. Tad neverta ginčytis.

2014

Kelerius metus kolekcionavę kūrybingumo atvejus, įvykius, vizijas, sprendimus, kai ieškodamas išeičių kas nors pasielgė neįprastai ir laimėjo, aš ir dabar jau VU profesorius Kristupas Sabolius surinkome juos į įkvepiančio kūrybingumo atvejų knygą „Žmogus, kuris žinojo viską”. Iškart po jos debiuto pradėjome vesti atvirus ir uždarus kūrybingumo mokymus. Tuo metu buvo sunku patikėti, kad tai taps viena pagrindinių mano veiklų.

2016

Man visada rūpėjo maistas, koks jis, iš ko jis, kam jis ir kiek jame pastangų. Norėdami paskatinti geriausiuosius, o taip pat skatinti restoranų lankymo kultūrą, kartu su verslininku Linu Petrukaičiu įkūrėme „Gero maisto akademiją” ir suorganizavome „30 geriausių restoranų” rinkimus, kurie metams bėgant tampa vis svarbesniu industrijos įvykiu.

2017

Netrukau nė septynerių metų ir galiu pasigirti debiutavęs kaip scenaristas ir režisierius. Animacinis trumpametražis filmas „After Death, Before Hell” kainavo daug mano, bet dar daugiau tų, kurie prie jo prisidėjo valandų. Tik įsibėgėjus jo gamybai aš visu dydžiu pajaučiau proceso sudėtingumą. Prieš jį kurdamas naiviai tikėjau, kad animacija žymiai lengviau nei vaidybiniai filmai. Trumpas metras dirba ateičiai – įrašais į režisieriaus CV, daugiau naudos iš jo neišspausi, nes nei kine, nei TV jį kas nori rodyti. Netflixas irgi neskambina. Vis gi jis buvo nominuotas „Sidabrinei gervei” ir parodytas virš 30 pasaulio filmų festivalių, kas įpareigoja mane bandyti dar kartą.

2017

Aš tikiu, kad dizainas yra universali, tarptautinė kalba. Ir kad mūsų įkurta brendingo studija „Godspeed Branding” vis globalės. Jos darbus jau įvertino D&AD, Epica, Baltic Best ir aibėje kitų festivalių, o 2019-ais pristatėme net kelis darbus, perlipančius Lietuvą. 

2018

Mes gimstame kūrybingi, o nekūrybingumo esame išmokomi. Tokį atradimą padarė tyrėjęs George Land. Mus su Kristupu Saboliumi šis faktas įkvėpė imtis kūrybingumo temos dar smarkiau. Įkūrėme edukacinę platformą „Kūrybingumo mokykla“, kuri nuo 2020 m. taps vienu pirmųjų šalies eksportuojamų edukacijos projektų – ji plečiasi į Suomiją ir Estiją, o Lietuvoje vis augina savo svarbą ir aprėptį. Laukia ilgas, kantrus kelias, kurio pabaigoje, jei ji išvis yra, tikimės sulaukti kūrybingumo integracijos į visą mūsų švietimo sistemą.