ŽURNALAS

O kas bus po influencerių?

Viena saulėtą dieną pabudusių rinkodaristų laukė neįtikėtinas palengvėjimas. Dejonės dėl sudėtingėjančių kompetencijų, pasimetimai dėl nuolat kintančios medijos, maldos dėl lengvesnio darbo, visa tai staiga buvo atliepta — į žemę nužengė Influenceriai. Stebukladariai, kurie akimirksniu uždominavo brendų dienynus. Nebereikėjo jokių strategijų, idėjų ir ilgų darbo valandų — duokime tai pareklamuoti Instagramo sekamiesiems ir viskas išsispręs.

Kaip ir visi praregėjimai, tai truko apie 15 minučių. Vėliau sekė aibė skandalų, nepasitenkinimų, nusivylimų ir augantis tikėjimas, kad produktai, su kuriais pozuojama, yra dirbtinai įmūryti į žymūnų rankas, o šypsenos netikros. Nieko stebėtino, kad vis garsiau aptarinėjama dabar dar eretiška mintis — o kas bus PO influencerių?

Amber Atherton, įkūrusi sėkmingai investitorius renkantį startuolį Zyper, sako, kad ateina Superfanų laikas. Amber praregėjo, kai ją, truputį išgarsėjusią realybės šou, ėmė atakuoti brendai. Jie neklausė, ar jai jie tinka, ar ji juos vartoja, tiesiog pasiūlė išmainyti savo sekėjų paskatinimą į pinigus. Superfanai neturi pavydėtino sekėjų skaičiaus, bet iš jų neatimsi entuziazmo ir aktyvaus brendo vartojimo. Jie surandami stebint sekėjų santykį su konkrečiu ženklu, jų įsitraukimą ir aktyvumą. Taip pat gilesnės paieškos leidžia suprasti vartojančiųjų fanų preferencijas ir sąsajas su brendu.

Žinoma, iki influencerių išnykimo toli toli, greičiausiai, ir superfanai nebus vienintelis išsigelbėjimas, bet man itin smagu matyti kintančius reljefus ir vietoje nenustygstančius komunikatorius, kurie, vos tik kažkas tampa norma, tuojau pat puola ieškoti kitų galimybių krantų. Į tai smarkiai gilinasi Vogue Business redakcija.

O pirmiausiai apie tai papasakojau savo naujienlaiškio rugpjūčio numeryje, užsakomame paprasčiausiai suvedus savo el.pašto adresą.

PATIKO? DALINKIS:

komentaras apie “O kas bus po influencerių?

TURI LAIKO? PAKOMENTUOK